To takie proste!
Samorządowe Przedszkole nr 64
Strona głowna  /  Aktualności  /  Teatrzyk w przedszkolu - NA ŁĄCE I POLANIE
Teatrzyk w przedszkolu - NA ŁĄCE I POLANIE
data dodania: 2019-10-11 22:06:09

Dnia 10 października gościliśmy w naszym przedszkolu Agencję Artystyczną Kanon, która w zabawny sposób opowiedziała nam o mało zabawnym problemie.

 

Czarodziej, Gawędziarz- Rysio przedstawił Krecika Czesia i Sarenkę Grażynkę, którzy zostali posądzeni przez niejaką Mariolkę o brzydkie rzeczy, których oczywiście nie zrobili. Mariolka była znana z tego, że obgadywała wszystkich i kłamała. Według niej Czesio ciągnął Zuzię za włosy, Basi podłożył nogę i wołał "Ja wszystko mogę". O tym, co zrobiła według niej sarenka nie będę wspominać. Możecie się domyśleć, że nie było to nic dobrego.

 

Czarodziej postanowił coś z tym zrobić. Użył swoich czarów i sprawił, że Mariolka straciła głos i nie mogła już nikogo krzywdzić. Nie było to jednak satysfakcjonujące rozwiązanie. W życiu i w przedszkolu chodzi przecież o zmianę a nie o karę. Czarodziej poprosił więc dzieci o pomoc w odczarowaniu Mariolki. Dwa klaśnięcia grzecznych dzieci sprawiły, że Mariolka stała się dobrą dziewczynką i przeprosiła wszystkich bo:

 

"Każdy, kto jest grzeczny, sympatyczny i miły,

tego wszystkie dzieci i panie będą lubiły".

 

opracowała Dorota CzubaKomentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz słowo: auto