To takie proste!
Samorządowe Przedszkole nr 64
Strona głowna  /  Aktualności  /  Warsztaty CERAMICZNE
Warsztaty CERAMICZNE
data dodania: 2019-10-11 22:06:59

W dniu 11 października 2019 r. wszystkie dzieci z przedszkola uczestniczyły w jesiennych warsztatach ceramicznych, prowadzonych przez pracowników z Pracowni Artystycznej Angoba. Dzieci w poszczególnych grupach wykonywały wybraną pracę etapami, według poleceń prowadzącej. Przedszkolaki wykonywały swoje prace w skupieniu, z wielką dokładnością i fantazją - element dodany od siebie sprawia, że praca jest jedyna i niepowtarzalna.


Wykonane prace zostaną jakiś czas w przedszkolu, ponieważ muszą sie wysuszyć. Potem zostaną zabrane do Pracowni Artystycznej Angoba  - wypalone w piecu i wymalowane. Następnie z powrotem przyjadą do przedszkola i wrócą do swoich właścicieli. Przepiękne prace zostaną zabrane przez dzieci do domu i wyeksponowane w  wyjątkowym miejscu.


Wiemy, że dzieci i ich rodzice przez kilka lat pobytu w naszym przedszkolu kolekcjonują wytwory z gliny. Zachęcamy więc  do gromadzenia takich kolekcji.


Warsztaty ceramiczne, w których uczestniczą wszystkie dzieci z naszego przedszkola,  pozwalają przedszkolakom na kontakt z materią jaką jest glina, a swobodne ugniatanie, ściskanie, wałkowanie świetnie wpływa na rozwój małej motoryki – tak ważnej dla przyszłego pisania, rysowania, trzymania przedmiotów, wycinania.


Często  warsztaty sprowadzają się do czystej zabawy materią, możliwością pobrudzenia rąk, co sprawia dzieciom niesamowitą radość i wprawia je w dobry nastrój.
 
Opisała: Agnieszka Wójtowiec

 

 Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz słowo: auto