Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Samorządowe Przedszkole nr 64
Strona głowna  /  GRUPA II
GRUPA II

 

 

 


GRUPA II

 

 

 

 

PAŹDZIERNIK 2021

 

 

 

DZIEŃ DZIEWCZYNEK

 

 

 

 

 

Niedawno obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka, 11 października przyszedł czas na Święto Dziewczynek. Tego dnia nasze małe damy przybyły do przedszkola wyjątkowo wystrojone i zaciekawione jakie atrakcje na nie czekają. A było ich sporo.

Nie zabrakło zabaw przy muzyce, w naszej grupie lubią je zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Szczególnie spodobała się dzieciom tradycyjna zabawa „Moja Ulijanko”.

 

 

 

Podobnie jak dwa tygodnie wcześniej stworzyliśmy portret chłopca, tym razem na arkuszu szarego papieru powstała dziewczynka, którą dzieci samodzielnie wykolorowały. To zadanie było pretekstem do określania różnic i podobieństw w wyglądzie chłopców i dziewczynek. Dzieci wypowiadały się także na temat typowych dla dziewczynek zainteresowań, upodobań, choć wspomnieliśmy o tym, że one także mogą lubić samochody, dinozaury, czy piłkę nożną.

 

 

 

 

Niespodzianką dla dziewczynek była zabawa w specjalny pokaz mody, w której nasze damy, ale również chętni panowie prezentowali wybrane przez siebie zabawne akcesoria; korony, kokardy, czy kapelusze. 

 

 

 

 

Jak przystało na święto nie zabrakło tradycyjnego „Sto lat”, życzeń oraz upominków.

 

 

 

 

Życzymy naszym dziewczynkom, aby każdego dnia czuły się tak piękne i wyjątkowe jak w dniu swojego święta.

 

 

Opisała: Katarzyna M.-K.

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ JABŁKA

 

 

         

 

 

 

W piątek 8.X.2021 r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Jabłka. Aby podkreślić naszą sympatię dla tego owocu wszyscy przywdzialiśmy tego dnia czerwone, zielone lub żółte ubrania. Na początek dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat jabłek. Mówiliśmy o tym skąd biorą się jabłka, jak nazywają się drzewa na których rosną. Obserwowaliśmy jak przebiega ich proces życiowy, od pestki do dorosłego, owocującego drzewa. Przyglądaliśmy się przekrojonemu owocowi, żeby poznać jego budowę.

 

Następnie przedszkolaki obejrzały animację na podstawie wiersza J. Brzechwy pt. „Entliczek Pentliczek”. Obejrzany filmik był wstępem do dyskusji o potrawach, jakie można przygotować z jabłek. Podkreśliliśmy również zdrowotną wartość tych owoców. Dzieci poznały także powiedzenie „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”. Poznawszy korzyści płynące ze spożywania jabłek wszyscy bardzo chętnie degustowali sok jabłkowy.

 

Tego dnia bawiliśmy się również przy muzyce. Zabawa do piosenki „Małe czerwone jabłuszko” bardzo spodobała się maluszkom, chetnie wcielały się w rolę owoców i ilustrowały ruchem słowa piosenki.

 

Głównym i chyba najciekawszym punktem dnia były zajęcia kulinarne. Przygotowywaliśmy pyszny i zdrowy mus jabłkowy. Dzieci umieszczały w misie blendera kolejne składniki; pokrojone i obrane jabłka, odrobinkę cukru i cynamon. Następnie ucierały mus przy pomocy blendera. Mali kucharze bardzo chętnie kosztowali przygotowany przez siebie deserek i niejeden z nich poprosił o dokładkę. Z pozostałych jabłek przygotowaliśmy chipsy jabłkowe.

 

Nie od dziś wiadomo, że jeśli dziecko uczestniczy w przygotowywaniu posiłków to chętniej je później zjada. Dlatego zachęcamy do wspólnego z dziećmi przygotowywania potraw, np. zdrowego i bardzo prostego musu jabłkowego :)

 

 

 

 

Opisała: Katarzyna M.-K.

 

 

 

 

 

WYCIECZKA NA STRAGAN

 

 

 

 

 

Październik jest dla dzieci czasem kiedy poznają bliżej dary jesieni, między innymi te pochodzące z polskich sadów i ogrodów. Aby lepiej zgłębiać tę tematykę 4.X.2021 r. wybraliśmy się na stragan warzywno-owocowy. Dzieci miały możliwość obserwować jesienne owoce i warzywa, różnorodność ich kształtów i kolorów. Miały okazję nazywać je i uczestniczyć w zakupach warzyw do przedszkolnego kącika przyrody. W ciężkim koszu przynieśliśmy do naszej sali kalafiora, marchewkę, kapustę, pomidora, pora, i wiele innych. Zgromadzone zakupy stworzyły możliwość do obserwowania, opisywania, dotykania, wąchania, jednym słowem poznawania ich wieloma zmysłami.

Zachęcamy Państwa do angażowania dzieci we wspólne przygotowanie posiłków, szczególnie tych zdrowych, na bazie owoców i warzyw, a także do wspólnych zakupów. Jest to świetny sposób przygotowywania dzieci do udziału w obowiązkach domowych.

 

 

 

 

 

Opisała: Katarzyna M. - K.

 

 

 

 


WRZESIEŃ 2021

 

 

 

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

 

 

 

Dzień Chłopaka obchodzony 30 września był w naszej grupie wspaniałą okazją do integracji i dobrej zabawy! Tego dnia dzieci uczestniczyły w wielu wesołych zabawach przy muzyce, a także ruchowych, w których chłopcy mieli okazję wykazać się swoją siłą. Atrakcją było stworzenie portretu chłopca na arkuszu szarego papieru. Przedszkolaki nazywały części ciała i podawały cechy charakterystyczne dla chłopaka.

 

 

 

 

W tym szczególnym dniu chłopcy brali udział w mini quizie pod hasłem „Wiem jak się zachować”. Okazało się, że znają zasady savoir vivre i zdali test na dżentelmena. Zostali przyjęci do: „KLUBU NIEZWYKLE UPRZEJMYCH CHŁOPAKÓW - DŻENTELMENÓW” i otrzymali kolorowe krawaty jako symbol przystąpienia do klubu. Miłym momentem tego dnia były życzenia i odśpiewanie tradycyjnego „Sto lat” przez koleżanki i panie oraz wręczenie upominków.

 

 

 

 

Mamy nadzieję, że nasi chłopcy zawsze będą dżentelmenami, nie tylko od święta. Życzymy im dużo radości, wspaniałych przygód i spełnienia marzeń.


Opisała: Elżbieta B.

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

 

 

 

 

20 września obchodziliśmy niezwykle ważne święto. Na ten dzień przypada bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Już od rana w przedszkolu panował uroczysty nastrój, sala została tego dnia pięknie przystrojona, a na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Odbyło się wiele zabaw przy muzyce, były piosenki i tańce. Bardzo podobał się dzieciom specjalny quiz wiedzy pod hasłem „Jestem Przedszkolakiem”, podczas którego mogły wykazać się wiedzą, odpowiadając na pytania takie jak np. Ile masz lat?, Do której chodzisz grupy?, Jak maja na imię Twoje Panie? Tego dnia przedszkolaki miały również okazję odwiedzić Panią dyrektor w jej gabinecie. Po powrocie do sali dzieci stworzyły prace plastyczne pt.„Wesoła buzia przedszkolaka”. Były też zdjęcia ze śmiesznymi rekwizytami w „fotobudce”. A jak przystało na święto nie zabrakło oczywiście prezentów, którymi były wodne malowanki oraz baloniki ze śmiesznymi minkami.

 

 

 

 

Mamy nadzieje, że wspaniały nastrój jaki towarzyszył naszym przedszkolakom w dniu ich święta, będzie z nimi każdego dnia w przedszkolu.

 

Opisały: Elżbieta B., Katarzyna M.-K.

NASZA GRUPA

 

 

 

 

Wraz z nadejściem września pożegnaliśmy wprawdzie wakacje, ale rozpoczęliśmy nową przygodę w Przedszkolu nr 64, w grupie II.

Dziś, kiedy minął już prawie miesiąc i zdążyliśmy się poznać wiemy, że będzie to fascynującą podróż. Pełna śpiewu, atywności ruchowej i plastycznej, nowych wiadomości, ciekawych książeczek, smacznych obiadków, a przede wszystkim mnóstwa radości i świetnej zabawy. I choć na początku z oczu niektórych leciały łezki to bardzo lubimy nasze przedszkole i siebie nawzajem.

 

 

W naszym przedszkolu nikt się nie nudzi

Nikt nie narzeka i nie marudzi

Wszyscy tu chętnie przychodzą rano

I każdy buzię ma roześmianą :)

 

 

 

 

 

Opisały: Elżbieta B., Katarzyna M.-K.

 

 

 

 

 


Ostatnia aktualizacja: 2021-10-22