Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Samorządowe Przedszkole nr 64
Strona głowna  /  GRUPA III
GRUPA III

GRUPA III

 

 

PAŹDZIERNIK 2021

 

 

 

ZDROWO I OWOCOWO

 

Niedawno nauczyliśmy się piosenki:

 

Idzie jesień z pełnym koszem,
 -Dobre rzeczy Wam przynoszę:
Jabłka, śliwki, gruszki bery,
pomidory i selery…”

 

      I jak tu nie skorzystać z takich dobroci natury? Postanowiliśmy więc działać! Zaczęliśmy od wycieczki na stragan owocowo- warzywny, gdzie oglądaliśmy świeżutkie dary jesieni: od drobniutkich delikatnych malin do ogromnej, ciężkiej dyni. Kupiliśmy wybrane owoce i zamówiliśmy… skrzynkę jabłek. Dzisiaj rozmawialiśmy o tym, dlaczego owoce są tak ważne w naszej diecie. Chcieliśmy zachęcić dzieci do ich kosztowania i pokazać, że owoce można przyrządzić na wiele sposobów. Zrobiliśmy więc degustację świeżych owoców z polewą cytrynowo- miodową, upiekliśmy jabłka pod kruszonką. Zjedliśmy je jeszcze ciepłe! A na zimę zrobiliśmy kompoty jabłkowe. Wyglądają smakowicie!

 

Jedzmy owoce na zdrowie!
p. Zosia i p. Sylwia:)

 

 

 

 

NASZA PANI JEST KOCHANA

 

          14 października 2021 r.  świętowaliśmy z dziećmi i rodzicami Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci złożyły nam piękne życzenia, zaśpiewały radośnie „Sto lat ”! Były też ciepłe przytulaski i wzruszająca piosenka „Nasza pani jest kochana…”. Dziękujemy serdecznie Dzieciom i Rodzicom za to urocze spotkanie oraz upominki, ale również dziękujemy za uśmiech, zaufanie i szacunek, który okazujecie nam każdego dnia.

p. Zosia, p. Sylwia, p. Ula :)

 

 

 

 

 

 

ZDROWO I SPORTOWO

 

        W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do akcji  Zdrowo i Sportowo skierowanej do przedszkoli oraz szkół podstawowych.  W miarę możliwości prowadzimy zajęcia sportowe, na podstawie pobranych materiałów, które modyfikujemy i dostosowujemy do naszych możliwości i potrzeb.

      Głównym celem jest:

        * aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia
        * 
pokazanie dzieciom, jak ważna jest ogólna aktywność ruchowa, ile przynosi radości, jak wpływa na  samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy  i                 jakie fajne jest uprawianie sportu, który można uprawiać praktycznie zawsze i prawie wszędzie.

Akcja jest skierowana do nauczycieli i do rodziców. Prezentuje gotowe materiały w postaci filmów lub artykułów odpowiadających na wiele pytań związanych z prawidłowym rozwojem dziecka.  Zachęca do zmiany zachowań nie tylko dziecka, ale całej rodziny czy placówki edukacyjnej.
Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Akcja Zdrowo i Sportowo, to również tematy związane z odżywianiem i odpoczynkiem. Klucz do zdrowia i radości tkwi w jakości:

  • ruchu
  • jedzenia
  • snu

Zachęcamy również Rodziców do korzystania z materiałów i zaglądania na stronę tej akcji. W galerii będziemy umieszczać zdjęcia z wybranych zajęć ruchowo- sportowych.

 

Pozdrawiamy ;-)
p.Sylwia i p.Zosia

 

 

KĄCIK CIEKAWEJ KSIĄŻKI

 

 

        Wraz z nowym miesiącem rozpoczęliśmy spotkania literackie z nowymi bohaterami literatury dziecięcej- Bolkiem i Lolkiem. Rozpoczęliśmy od czytania książki pt.: "Nowe przygody Bolka i Lolka. Urodziny"  autorstwa B. Maj, J. Illg, W. Bonowicz, L. Talko, A. Onichimowska, M. Wicha, R. Kosik. Jest to zbiór wyjątkowych opowiadań na 50. urodziny Bolka i Lolka, a w nich kosmiczne przygody- wygrana w meczu piłkarskim, podróż na Marsa czy udział w telewizyjnym show. Bolek i Lolek wykorzystają każdą okazję, by zdobyć sławę. A kiedy ma się w rodzinie dziadka hipisa z głową pełną szalonych pomysłów, nie ma rzeczy niemożliwych. Niesamowite zdarzenia, zaskakujące zwroty akcji, doskonała zabawa.  Z Bolkiem i Lolkiem nie można się nudzić. Zachęcamy do kontynuowania czytania z dziećmi w domu.

Zaczytane p. Zosia i p. Sylwia:)

 

 

 

 

 

 

TEATRZYK KAMISHIBAI

 

 

Dnia 12.10.2021 r. o godz. 12.00 dzieci z grupy III obejrzały przedstawienie pt.”Dlaczego zwierzęta mieszkają w bloku Maćka?”. Była to bajka ekologiczna przedstawiona metodą Kamishibai,  w której dowiedzieliśmy się, co może się stać, gdy człowiek nie będzie dbał o przyrodę. Porozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy zatroszczyć się o nasze środowisko podczas codziennych czynności.

KAMISHIBAI (jap.) oznacza sztukę teatralną przedstawianą na papierze (jap.”kami” – papier, „shibai” – sztuka). Jest to technika opowiadania historii 
z wykorzystaniem ilustrowanych papierowych plansz, które umieszczone są w drewnianym parawanie – ramce z miejscem do umieszczania planszy oraz z dwóch ruchomych okiennic. Po ich otwarciu spektakl się zaczyna. Karty przekładane są wraz z przebiegiem opowieści.

Kamishibai to niezwykle oryginalne połączenie książki ilustrowanej z teatrem.

Bajkę obejrzeliśmy dzięki projektowi Biblioteki Kraków Filia 56 os. Zgody 7.

 

Dziękujemy!
p. Zosia i p. Sylwia :)

 

 

 

W poniedziałek 11 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Dziewczynek. W tym dniu dziewczynki przyszły do przedszkola roześmiane i pięknie ubrane- kolorowo i dziewczęco. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie odświętnych strojów :)

W Dniu Dziewczynek to One były najważniejsze, ale nasi Super Chłopcy byli wspaniałymi gospodarzami tego święta. Najpierw nieśmiało, ale z urokiem zaprosili dziewczynki do wspólnej zabawy. Była okazja do tańca ze wstążkami oraz w parach. Chłopcy zadawali dziewczynkom zagadki. Dziewczynki wszystko odgadywały bardzo szybko! Słuchaliśmy  piosenki „Moja siostra królewna”  https://www.youtube.com/watch?v=IQPthSiL_KI Dziewczynki opowiedziały, co lubią robić. Mogły też pomarzyć i wyobrazić sobie, że są królewnami. Zresztą do twarzy Im w koronach! Chłopcy wręczyli dziewczynkom upominki oraz naszyjniki SUPER DZIEWCZYNKI, zaśpiewali pięknie „Sto lat!” i złożyli życzenia:

 

Dla Was wszystkie cuda świata.
Dla Was ciepło słonecznego lata.
Dla Was gwiazdki, co błyszczą na niebie.
Dla Was nutki w ptaszków śpiewie.
Dla Was kwiatki kolorowe.
I marzenia deserowe.

 

Pozdrawiamy!
p. Zosia i p. Sylwia:)

 

 

WRZESIEŃ 2021
 

 

 

 

 

 

            30 września 2021 r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka.

Zależało nam na tym, aby w tym dniu nasi chłopcy poczuli się naprawdę wyjątkowo!  Dlatego przygotowałyśmy dla Nich ciekawe zabawy. Dzięki temu dowiedziałyśmy się, co najbardziej lubią nasi chłopcy, kim chcieliby zostać, gdy dorosną. Chłopcy pochwalili się, jacy są silni i odważni! Okazało się również, że znają dobre maniery
i wiedzą, co to znaczy być Super Chłopakiem! Brawo! A skoro tak, to chłopcy dostali od swoich koleżanek z grupy krawaty
SUPER CHŁOPAKA! Naszym chłopcom bardzo było w nich do twarzy! Dziewczynki złożyły chłopcom piękne życzenia, wprost od serduszka! Jeszcze dla chłopców drobny upominek od dziewczynek i słodki poczęstunek! Dla wszystkich kochanych dzieciaków!

 

 

Pozdrawiamy
p. Zosia i p. Sylwia :)

 

 

 

 

WYJŚCIE NA SKRZYŻOWANIE


 

 

 

       27 września w poniedziałek po teoretycznym przygotowaniu do tematu poszliśmy na skrzyżowanie, aby z bliska obserwować ruch uliczny. Podczas wycieczki przedszkolaki zgodnie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach ubrane były w kamizelki odblaskowe. Skupiliśmy się na znakach, sygnalizacji, ruchu pojazdów, rowerzystów i pieszych. Oprócz tego mieliśmy praktyczne ćwiczenia w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię z sygnalizacją świetlną.

Byliśmy na skrzyżowaniu przed południem, ruch nie był jeszcze zbyt duży. Wiemy jednak, że zawsze musimy być bardzo ostrożni i uważni a szczególnie w  miejscach, gdzie nie ma sygnalizacji.

Teraz  wychodzimy z domu  tylko pod opieką dorosłych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo. Za kilka lat będziemy chodzić do szkoły sami, ale już teraz chętnie obserwujemy i uczymy się  jak bezpiecznie zachować się na ulicy i na chodniku.

 

Bądźmy uważni i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego.

Nasze bezpieczeństwo i zdrowie jest najważniejsze!

 

 

Pozdrawiamy
p.Sylwia i p.Zosia :-)

 

 

POZNAJEMY LITERATURĘ DLA DZIECI

 

 

 

 

        Kochani Rodzice  w ciągu całego roku będziemy zapoznawać dzieci z bohaterami literatury dziecięcej. Mamy utworzony w sali Kącik ciekawej książki.  W każdym kolejnym miesiącu będzie to inna propozycja. We wrześniu proponujemy pozycję pt.: "Misia i jej mali pacjenci" Anieli Cholewińskiej- Szkolik. To seria książeczek dla najmłodszych z pozytywnym przesłaniem i przepięknymi ilustracjami, nie tylko dla miłośników zwierząt... Przedszkolaki poznają  uroczą dziewczynkę Misię, która ma 7 lat. Prowadzi "Lipową Klinikę", w której pomaga potrzebującym zwierzętom i posiada niezwykły dar ich rozumienia. Nasze przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchają kolejnych przygód Misi. Zachęcamy Rodziców do kontynuowania czytania również w domu.

Dziękujemy p. Ani mamie Zosi za podarowane książki o naszej małej bohaterce- Misi. Po raz kolejny zasilą zbiory naszej biblioteki.

 

 

Pozdrawiamy 
p.Sylwia i p.Zosia :-)

 

 

WIWAT PRZEDSZKOLAKI !!!

Poniedziałek 20 września zaczął się jakoś nietypowo-
 już od rana na dzieci czekała przystrojona sala i połączone stoły.
Dzieci zastanawiały się, czyje będą dziś urodziny? …

Już wkrótce okazało się, że dzisiaj będą świętować wszystkie dzieci!
Bo tego dnia obchodzimy
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka!
Nasze Kochane Przedszkolaki miały dzień pełen atrakcji:
zabawy przy piosenkach, quiz wiedzy o naszym przedszkolu,
puszczanie baniek mydlanych, zabawę „Co potrafią przedszkolaki?”.
Każde dziecko miało okazję powiedzieć o tym,
czego nauczyło się w przedszkolu i jak lubi spędzać tutaj czas.
Był również czas na spontaniczne rozmowy przy wspólnym poczęstunku.
Jeszcze „Sto lat!” od Kochanych Pań i życzenia:

Moi Drodzy, rzecz jest taka:
Mamy dziś Dzień Przedszkolaka -

I dziewczynki i chłopaka.
Zdrowia, szczęscia Wam życzymy,
„Sto lat, sto lat” – zanucimy.
Niech Wam zawsze świeci słońce!

Życzą Panie kochające:
p. Zosia,  p. Sylwia,  p. Ula

 

Dzień kropki

 

   

 

       15 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kropki. Brzmi bardzo banalnie, ale ma dużo głębsze przesłanieTo święto kreatywności, odwagi, zabawy i wiary we własne możliwości. Od rana do naszej sali przychodziły dzieci ubrane w kropkowane ubrania- jak zawsze Rodzice spisaliście się wspaniale.  

Na początek obejrzeliśmy bajkę „The Dot” (Petera Reynolds) opowiadającą o zwykłej kropce, która w nieoczekiwany sposób zmieniła świat małej Vashti. Dzięki niej i swojej pomysłowej nauczycielce dziewczynka uwierzyła w siebie i swoje możliwości.

Zajęcia miały pomóc dzieciom
odkryć swoje talenty oraz  poznać ich mocne strony. Jak się okazało, nie jest łatwo na forum całej grupy powiedzieć  coś pozytywnego o sobie i zaprezentować to, co umiemy robić najlepiej! Dlatego z pomocą przyszedł nam pluszowy miś- trochę nieokrzesany, nieśmiały i taki, którego chcieliśmy czegoś nauczyć po to, żeby poczuł się lepiej… I tu, dzieciom było zdecydowanie łatwiej mówić pluszakowi, czego są w stanie go nauczyć i w czym są dobre… W ten sposób powstało nasze „Drzewo talentów”!

 

Ten dzień był bardzo intensywny i pełen wrażeń. Mieliśmy dużo zabaw i zadań do wykonania, których przewodnim elementem oczywiście były…kropki, a za każde wykonane zadanie zdobywaliśmy kolorowe piegi. Jak przystało na kreatywne i chętne do działania przedszkolaki- wszystkim poszło znakomicie!!!

 

Kochane dzieciaki, każde z Was jest wspaniałe i wyjątkowe!

Życzymy Wam głowy pełnej pomysłów, odwagi do ich realizacji
 i dziecięcej radości każdego dnia.

 

Rodzice- pielęgnujcie zainteresowania swoich Pociech,
pokazujcie ciekawe, wartościowe rzeczy i pozwólcie im rozwijać skrzydła…

 

Pozdrawiamy :-)
p.Sylwia i p.Zosia 


 

Witamy w nowym roku szkolnym !

 

 

 

Powitania nadszedł czas…

       Po wakacyjnej przerwie z nutą niepewności 1 września rozpoczęliśmy kolejny rok naszej edukacji w przedszkolu… Trzeba przyznać, że stęskniliśmy się za sobą, chociaż z niektórymi widywaliśmy się podczas dyżuru.  Jak to zwykle bywa, wakacyjny czas minął wszystkim bardzo szybko, a po powrocie zastało nas trochę miłych zmian: powitaliśmy nowe koleżanki, które w tym roku dołączyły do nas. Postaramy się i dołożymy wszelkich starań żeby czuły się dobrze wśród nas. Oprócz koleżanek, powitaliśmy też panią Zosię, która jest naszą wychowawczynią. Życzymy Jej miłej pracy w naszym przedszkolu, uśmiechu i sukcesów zawodowych. 


Rozpoczynając nowy rok szkolny 2021/22,
wszystkim Przedszkolakom życzymy powodzenia-
bezpiecznego pobytu w przedszkolu,
miłej, koleżeńskiej atmosfery,

i wesołej zabawy!

 

opisała: Sylwia Ż.

 

 

 

 

 

 

 

 


Ostatnia aktualizacja: 2021-10-21