Projekt SPORTOWY
Projekt edukacyjny
ZAWSZE W DRODZE ZE SPORTEM. DZIECIAKI NIE BOJĄ SIĘ TRENINGU.
Dreamstime.com
Grupa III przystąpiła do projektu, którego pomysłodawcą i organizatorem jest
Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej.
Współorganizatorem projektu jest
Samorządowe Przedszkole nr 67 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie
Fundacja Aktywne Dzieciaki im. Dr Henryka Jordana
Program w całości jest finansowany przez Urząd Miasta Krakowa, Specjalistyczną Poradnię Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie w ramach wspomagania rozwoju szkół w Gminie Miejskiej Kraków.
Czas trwania projektu: III - VI 2023r.
Cele projektu :
- poznanie przez dzieci i uczniów zasad i norm postępowania mających na celu dbałość o własne ciało i zdrowie,
- kształcenie prozdrowotnych postaw w oparciu o wzorce osobowościowe polskich olimpijczyków,
- rozwijanie sprawności fizycznej, wytrzymałości i dobrego samopoczucia,
- zwiększenie motywacji do dbania o własną aktywność fizyczną i zdrowie.
Projekt będziemy realizować poprzez różnorodne formy:
- zajęcia sportowe pod kierunkiem mistrzów sportu
- turnieje sportowe
- bloki tematyczne związane z kulturą fizyczną (metody warsztatowe/aktywizujące, uczenia kooperatywnego
Liczymy, że poprzez udział w projekcie rozwiniemy ducha sportu w naszych przedszkolakach:)
Nauczycielki grupy III: Sylwia Żelechowska i Zofia Kitlińska-Capek
MARZEC 2023
"W drogę ze sportem wyruszamy, bo o zdrowie swoje dbamy"
Naszą sportową przygodę rozpoczeliśmy od rozmowy na temat
ZDROWEGO STYLU ŻYCIA.
Z radością odkryliśmy, że w naszym przedszkolu od zawsze kształtujemy zdrowe nawyki i dbamy o sprawność fizyczną.
W czasie projektu tworzyliśmy gazetkę tematyczną:
KAŻDY DZIEŃ ORGANIZUJEMY TAK, ABY UTRWALAĆ ZDROWE NAWYKI:
GIMNASTYKA PORANNA Źródło: Freepik
"Już przedszkolak o tym wie:
gimnastyką zacznij dzień!"
Gimnastyka poranna dla dzieci stanowi ważny element każdego dnia w przedszkolu. Dlaczego? Poranna aktywność ruchowa pobudza organizm, dotlenia oraz wprawia w dobry nastrój, co ma związek z wydzielaniem endorfin (związków chemicznych), zwanych inaczej hormonami szczęścia. My ćwiczymy z przedszkolakami codziennie, aby wraz z upływem czasu, gimnastyka poranna weszła dzieciom w nawyk i stała się zdrową, codzienną rutyną.
Joga dla dzieci
|
PICIE WODY MINERALNEJ Źródło: Redro
"Jeszcze jedna ważna sprawa:
Picie wody to podstawa!"
Woda stanowi główną składową naszego ciała. Jest obecna w mięśniach, mózgu, krwi, każdej komórce. Odpowiada za wiele ważnych funkcji, w tym choćby: transportowanie ważnych składników odżywczych, regulację temperatury, wspomaga prawidłowy metabolizm, pomaga w trawieniu, usuwa toksyny oraz szkodliwe substancje z organizmu. Ilość wody w organizmie stale się zmienia. Tracimy ją z każdym oddechem, podczas pocenia się, wydalania. Dlatego ważne jest picie wody kilka razy dziennie. Bardzo zależy nam na tym, aby uświadomić dzieciom rolę wody w ich życiu oraz pokazać wzorce i zachowania godne naśladowania. I dlatego nasze przedszkolaki mają nieograniczony dostęp do wody- dzbanek z wodą i kubeczki do picia są w zasięgu ręki dziecka. Dzieciaki sięgają po wodę indywidualnie, gdy czują pragnienie (nalewają sobie ją samodzielnie!). Ale często wodę pijemy wszyscy w tym samym czasie, np. po gimnastyce, po rytmice, przed wyjściem na plac zabawa i po przyjściu z niego.
Uzupełniamy płyny po gimnastyce:
ZDROWE PRZEKĄSKI Źródło: Redro
"Gdy przekąski przyjdzie czas
wybierz to, co siły da!"
Dzieci spędzają aktywnie każdy dzień w przedszkolu. Zużywają przy tym dużo energii i potrzebują "naładować" akumulatory. Oprócz głównych zbilansowanych posiłków w diecie dziecka powinny znaleźć się zdrowe przekąski. Najlepiej, gdyby były bogate w witaminy, minerały i nienasycone kwasy tłuszczowe. Takie posiłki uzupełniają podstawową dietę dzieci dbając o prawidłowe funkcjonowanie organizmu, ale także dostarczą niezbędnej energii. W naszej sali mamy kącik nazwany ZDROWYM BUFECIKIEM, w którym znajdują się orzechy, suszone owoce, a także różnorodne warzywa.
Zdrowe chipsy owocowe- suszone jabłka
WITAMINKI, WITAMINKI – WIEM CO JEM
I blok tematyczny
"Jeść , co zdrowe- ważna sprawa!
Mądry wybór- to podstawa!"
Pierwszy blok tematyczny projektu poświęcony był tematyce zdrowego odżywiania. Zależało nam na tym, by w ciekawy i kreatywny sposób zapoznać dzieci z Piramidą Zdrowia oraz na kształtowaniu u przedszkolaków prawidłowych postaw żywieniowych. Dzieci zapoznały się z rolą witamin i innych składników dla organizmu i samopoczucia człowieka, miały okazję komponować zdrowe i smaczne posiłki. Udało się także zachęcić dzieci do próbowania nowych smaków. Realizując temat "Wiem co jem" dzieci mogły uświadomić sobie skutki spożywania niezdrowych produktów. Nie koncentrowaliśmy się na zakazach i całkowitym ich wyeliminowaniu - rozumiemy, że dzieci sięgają po nie. Naszą misją było pokazanie alternatywy i umożliwienie dzieciom wyboru.
Z Szefową Kuchni o Piramidzie zdrowia
Na zajęciach mieliśmy okazję poznać panią Renatkę, która pracuje w kuchni i wraz z innymi kucharkami przygotowuje dla nas posiłki. Pani Renia opowiedziała nam o swojej pracy i o tym, czym się kieruje planując i gotując nam śniadania, obiady i podwieczorki. Pokazała nam PIRAMIDĘ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA, na której przedstawione były produkty, które powinny znaleźć się w naszej diecie. Wyjaśniła nam, dlaczego nie ma w piramidzie soli i cukru, wspólnie zastanawialiśmy się, czym je można zastąpić. Bardzo miło nam było, kiedy mogliśmy powiedzieć p. Reni, jakie są nasze ulubione potrawy. Podziękowaliśmy naszym wspaniałym paniom kucharkom za przygotowywanie dla nas pysznych i zdrowych posiłków. Wręczając obrazek pt. "Króliczki z łyżeczek" obiecaliśmy za ich przykładem zjadać coraz więcej warzyw.
"Króliczki z łyżeczek" - prezent dla naszych Pań Kucharek
"Sałatka warzywna" - zabawa ruchowa z szarfami
"Zdrowisia i Niezdrowitek" - zabawa dydaktyczna
Degustacja kiszonego barszczu z czerwonych buraków
Założenie hodowli warzyw
Założenie hodowli kiełek- rzodkiewka i buraki
Zdrowe śniadanie- WARSZTATY KULINARNE
Dzieci uczą się nowych smaków, wyrabiają sobie gust kulinarny, ale widzimy to, że chętnie sięgają po znane i sprawdzone już potrawy- takie, które z wielkim sercem przygotowują dla nich rodzice czy ukochane babcie. Czasami mają opory przed próbowaniem nowości, jeśli nie kuszą zapachem, kolorem i estetyką podania. Wiemy też (po wielu kulinarnych warsztatach w naszym przedszkolu), że dzieci chętniej degustują i próbują „nowości żywieniowe”, gdy same mogą brać udział w ich przygotowywaniu. Postanowiliśmy więc wspólnie przygotować zdrowe śniadanie. Udało nam się wyczarować: dip marchewkowo- czosnkowy i pastę ze słonecznika z suszonymi pomidorami, do tego solidna porcja kolorowych warzyw i jako dodatek… wyhodowane „pod naszym okiem” kiełki. Nie trzeba nawet mówić, że nie było osoby, która nie chciała jeść czy chociażby spróbować…
Ku naszej ogromnej radości nie mogłyśmy nadążyć z nakładaniem dokładek
a talerze były puste w mgnieniu oka!
Warto próbować i przełamywać niechęć do nowych smaków…
Tak trzymać Przedszkolaki- jesteśmy z Was dumne ;-) !
"Z czego zrobona jest zdrowa kanapka?" - karta pracy
Przedszkolaki zdobyły odznaki ZDROWO SIĘ ODŻYWIAM
ZAJĘCIA SPORTOWE POD KIERUNKIEM MISTRZÓW SPORTU Źródło: iStock
"Mistrzem sportu zostać chcę!
Treningu nie boję się!"
WYBÓR POLSKIEGO OLIMPIJCZYKA Źródło: Polski Komitet Olimpijski
"Olimpiada to wyzwanie.
Tylko Orły lecą na nie."
Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na zdrowie człowieka od najmłodszych lat. Dzieci z natury lubią i potrzebują ruchu. Żeby jednak zmotywować dzieci do uprawiania różnorakich dyscyplin sportowych, warto wskazać im wzór do naśladowania. Projekt, w którym bierzemy udział zakłada poznanie polskiego olimpijczyka. Świetny pomysł! Sukcesy sportowe- medale, udział w olimpiadzie, reprezentowanie Polski na zawodach sportowych są konkretnym wymiarem możliwości i osiągnięć sportowca. Takich wzorów potrzebują nawet przedszkolacy.
Rozmowa o tym, co to jest olimpiada, jakie są symbole olimpijskie, po co są zawody sportowe?
„Igrzyska Olimpijskie” – oglądanie filmu edukacyjnego.
„Znicz i koła olimpijskie”- praca plastyczna.
„Być jak Grzegorz Sudoł”- prezentacja sportowca mieszkającego w Krakowie i działającego na rzecz sportu- medalistę, olimpijczyka, trenera.
„Potrafi iść szybciej, niż niejeden chciałby biec”. Zapoznanie z dziedziną sportową- lekkoatletyką i dyscypliną, w której trenował Grzegorz Sudoł- chód sportowy.
ZAJĘCIA RUCHOWE NA SALI GIMNASTYCZNEJ Źródło: Myloview.pl
"Sport to zdrowie! Każdy wie.
Chcesz być zdrowy? Ruszaj się!"
KWIECIEŃ 2023
W związku z realizacją projektu ZAWSZE W DRODZE ZE SPORTEM. DZIECIAKI NIE BOJĄ SIĘ TRENINGU w naszej grupie nadal dużo się dzieje! A oto zadania zrealizowane w kwietniu:
GIMNASTYKA PORANNA Źródło: Freepik
"Już przedszkolak o tym wie:
gimnastyką zacznij dzień!"
PICIE WODY MINERALNEJ Źródło: Redro
"Jeszcze jedna ważna sprawa:
Picie wody to podstawa!"
ZAJĘCIA SPORTOWE POD KIERUNKIEM MISTRZÓW SPORTU Źródło: iStock
"Mistrzem sportu zostać chcę!
Treningu nie boję się!"
Każda okazja do tego, aby poruszać się i ćwiczyć służy zdrowiu, świetnie poprawia kondycję fizyczną. W ramach projektu kolejny trening i zajęcia sportowe z Naszymi przedszkolakami poprowadził pan Jakub. Dzieciaki aktywnie i z dużym zaangażowaniem ćwiczyły, wykonywały proponowane aktywności. KOCHANI JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNE :-)
... a dla nas wniosek jest bardzo prosty...
DZIECIAKI MAJĄ NIEWYCZERPANY ZAPAS ENERGII!
Nawet jeśli przez chwilę są zmęczone to bardzo szybko regenerują swoje siły ;-)
SMOK CZY SMOG JEST NAD KRAKOWEM? Źródło: Deon
II blok tematyczny
”Choć nad Krakowem pojawił się smog
z naszą pomocą przegonił go smok”
Drugi blok tematyczny projektu poświęcony był tematyce ekologicznej. Dbałość o naszą planetę jest ważnym elementem edukacji naszych przedszkolaków. Zależy nam bardzo, aby dzieci potrafiły dostrzegać piękno natury, by miały świadomość, co jest dobre dla środowiska a co mu szkodzi. Aby od najmłodszych lat dbały o naszą (swoją) planetę Ziemię.
„Smok wawelski kontra smog”
- „Smok wawelski kontra smog” słuchanie wiersza B. i P. Smagów Bliżej P-la VII/VIII 2014 z pokazem ilustracji
- Co to jest smog i jak powstaje? – rozmowa kierowana (spaliny samochodowe, dymy z kominów domów, fabryk
- „Pogromcy smogu pomagają smokowi” zabawa w ratowanie miasta Krakowa od smogu (symbolicznie zasłonięty herb Krakowa przez ciemne 4 chmury- każda z nich zniknie, gdy wykona się zadanie)
- Chmura- wylosowanie karteczek z symbolami Krakowa- głowa konia, dzwon, gołąb, trąbka. Zabawa ruchowa- chodzimy po sali i wydajemy odgłosy zgiełku ulicy w Krakowie. dobieranie się w zespoły.
- Chmura- układanie puzzli w zespołach (jak zapobiegać zanieczyszczaniu powietrza)
- Chmura- segregujemy śmieci do koszy
- Chmura- tworzymy napis Kraków, Smok Wawelski- 2 zespoły
„Zmieniamy świat na lepszy”
zaczarowanie worka ze śmieciami w coś dobrego, pozytywnego- po rozpakowaniu komponowanie obrazków
Zapraszamy do galerii obrazów:
"PANI Z PIESKIEM"
"KWIATKI NA ŁĄCE"
"PARK WODNY"
"SERCE"
"SERDUSZKO W RAMCE"
"KARUZELA"
"PARK"
"OGRÓD"
"BASEN"
„Smog w słoiku”- doświadczenie
„Strażnicy czystego powietrza”-
malowanie akwarelkami i wypowiadanie się na temat swojej pracy
Przeganiamy SMOG
zabawa z chustą animacyjną
ZIELONA, NIEBIESKA czy CZARNA ZIEMIA...?
II blok tematyczny
„Przyjaciółmi planety chcemy być
i w zgodzie z naturą chcemy żyć”
„Co smuci a co cieszy naszą Ziemię?”- dobieranka obrazkowa
„Zielona, niebieska czy czarna Ziemia?”
malowanie farbami sylwety Ziemi i ozdabianie jej kwiatami lub zamalowywanie czarną farbą
„Ziemia smutna i Ziemia radosna”
zabawa pantomimiczna
„Ratujmy planetę- posadźmy krzewy i drzewa”
wykonanie makiety Ziemi z wykorzystaniem surowców wtórnych
Kolorowanie wg kodu- karta pracy
Puzzle- karta pracy
Woda to skarb...
Skarb kojarzy nam się z czymś tajemniczym, drogocennym oraz długo poszukiwanym podczas niebezpiecznych wypraw… ale czy kojarzy się z wodą…? Mieszkańcy odległych zakątków świata, którzy mają ograniczony dostęp do wody pitnej zapewne tak ją traktują… każdego dnia muszą pokonać kilka mil aby dotrzeć do źródła czystej wody.
Dla nas woda płynąca w kranie jest czymś oczywistym i niewyczerpalnym, ale czy tak będzie zawsze… w dużej mierze zależy to od naszej postawy. Potrzebują jej ludzie, rośliny oraz zwierzęta. Znajduje się ona również w każdym żywym organizmie, w powietrzu, ziemi i jedzeniu. Trudno wyobrazić sobie, że mogłoby jej kiedyś zabraknąć.
Z tego powodu przedszkolaki omawiając sytuacje nadmiernego marnowania wody zastanawiały się jak możemy na co dzień zmniejszyć jej zużycie bo… BEZ WODY NIE MA ŻYCIA!
Nasza JESZCZE „Błękitna planeta” widoczna z kosmosu ma taki kolor, ponieważ widać głównie wody mórz i oceanów. Ponad 70% powierzchni kuli ziemskiej pokrywa woda (oceany, morza, rzeki, jeziora i stawy), ale tylko 3% to woda słodka, która nadaje się do spożycia. Z tego powodu musimy rozsądnie nią gospodarować, aby w przyszłości nie odczuć jej braku.
Inscenizaja "Woda"
rozmowa z dziećmi na temat jej znaczenia dla ludzi, roślin i zwierząt...
* Woda: Jestem woda, mokra pani, jestem w morzu, jestem w bali, i w jeziorze i w strumyku, małych kropel mam bez liku!
* Wszyscy: Wodo, wodo mokra pani, przecież wszyscy ciebie znamy, małych kropel mnóstwo masz, które chętnie wszystkim dasz!
* Kwiatek: Jestem kwiatek kolorowy, uśmiechnięty, piękny, zdrowy, lecz urodę moją dam, kiedy wodę co dzień mam!
* Żabka: Jestem żabka zielona, do wody skoczyć gotowa, wodo, wodo kochana, chlupię się w niej od rana.
* Ryba: A ja jestem ryba, która w wodzie pływa, która w wodzie żyje, nie tylko ją pije!
* Drzewo: Jestem dąb prastary, mam dużo liści i mocne konary, ale siłę i moc i szyk, daje mi wody duży łyk!
* Dzieci: A my małe przedszkolaki, koła, płetwy mamy, ale tylko w czystej wodzie chętnie popływamy!
* Woda: Mnóstwo srebrnych kropel mam, które chętnie wszystkim dam!
* Wszyscy: Wodo, wodo dziękujemy, wszyscy Cię potrzebujemy, czy do mycia, czy do picia, bo bez wody nie ma życia!
Praca plastyczna
Eksperymenty z wodą...
Przyjaciel wody
Odszukiwanie właściwej ilości kropli
Zabawa ruchowa "Jezioro, kałuża, rzeka"
ZADANIA I KARTY PRACY:
* odszukiwanie różnic między obrazkami- praca w zesopłach
* dorysowanie kropelek wody- analogicznie do wzoru
* kolorowanie znaku "Nie marnuj wody"
* qiuz- "Czy wiem jak oszczędzać wodę"?-
buźka wesoła/ buźka smutna
Złożenie obietnicy o oszczędzaniu wody
PASOWANIE dzieci na "Przyjaciół wody"
Gra- ściganka "Oszczędzaj wodę" rozgrywana w zespołach
Uroczyste ślubowanie
„Przyjaciółmi przyrody chcemy być i w zgodzie z naturą chcemy żyć.
Przedszkolakami się nazywamy i radośnie przyrzekamy:
Chronić przyrodę!
Oszczędzać wodę!
Dokarmiać ptaki!
Dbać o zwierzaki!
Kwiaty hodować!
Drzewa szanować!
ZIEMIĘ RATOWAĆ!
Nigdy nie śmiecić!
I nauczyć tego wszystkie dzieci!
LINK DO NAGRANIA ŚLUBOWANIA:
-Otwórz TUTAJ-
Przedszkolaki zdobyły odznaki PRZYJACIELA ZIEMI
Teatrzyk w przedszkolu "SMOCZE OPOWIEŚCI
W dniu 27 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie Teatru Elefant pt. "Smocze opowieści". Przedstawiana bajka poruszała tematy ekologiczne oraz zagadnienie zdrowego trybu życia i uprawiania sportu. Razem z tytułowym smokiem przypomnieliśmy sobie zasady dbania o naszą planetę. Nie zabrakło tematu segregacji śmieci i recyklingu. Interaktywny spektakl prowokował nasze dzieci do aktywnego brania udziału w wydarzeniach na scenie, co robiły z dużym zaangażowaniem.
Przedstawienie nauczyło ich wielu przydatnych umiejętności związanych z dbaniem o naszą planetę, a przez zabawę, śmiech i muzykę, która towarzyszyła przedszkolakom podczas całego spektaklu, dzieci pozytywnie zapamiętały tematy ekologii.
EKO- ZABAWKA
Nasze przedszkolaki pracując zespołowo wykonały na konkurs zabawkę z różnorodnych odpadów: "Karuzela".
Konkurs był zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 131 z Naszej Dzielnicy.
Rozstrzygnięcie konkursu przyniosło nam NAGRODĘ GŁÓWNĄ
DZIECIAKI GRATULUJEMY!!!
„BYĆ JAK GRZEGORZ SUDOŁ”- SPOTKANIE Z OLIMPIJCZYKIEM, MEDALISTĄ, TRENEREM
Źródło: Polski Komitet Olimpijski
"Olimpiada to wyzwanie.
Tylko Orły lecą na nie."
W naszym przedszkolu gościliśmy pana Grzegorza Sudoła- polskiego lekkoatletę, specjalizującego się w CHODZIE SPORTOWYM. Mamy szczęście, bo mogliśmy spotkać się i osobiście poznać postać krakowskiego sportowca, medalistę, olimpijczyka, trenera. Tak jak podczas treningu z nami, Pan Grzegorz okazał się miłym, serdecznym człowiekiem, wielkim fanem sportu i zdrowego stylu życia.
Opowiedział nam historię swojej życiowej pasji, która rozpoczęła się już od najmłodszych lat. Oglądaliśmy pamiątkowe slajdy z dzieciństwa, młodzieńczych lat, przebiegu kariery sportowej a także zdjęcia z innymi sportowcami. Inspiracją, idolem i autorytetem dla naszego sportowca był jego poprzednik- Robert Korzeniowski.
Pan Grzegorz ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Uczelni, obronił doktorat, jest praktykiem, lubi działać i podejmować ciągle nowe wyzwania. Był też trenerem klasy pierwszej PZLA w lekkoatletyce. Sport był i jest całym życiem i sposobem na życie.
Jest trzykrotnym olimpijczykiem (Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2021). Reprezentował Polskę w pucharze Europy w chodzie (medale w drużynie), a także w pucharze świata.
Dorobek medalowy:
- Mistrzostwa Świata w chodzie na 50 km
brąz
(Berlin 2009) - Mistrzostwa Europy w chodzie na 50 km
srebro
(Barcelona 2010) - Mistrzostwa Polski w chodzie na 20 km
złoto
(Rumia 2008, Bydgoszcz 2009,
Bielsko-Biała 2012, Kraków 2015) - Mistrzostwa Polski w chodzie na 20 km
srebro
(Bydgoszcz 2004, Poznań 2007) - Mistrzostwa Polski w chodzie na 20 kilometrów
brąz
(Rumia 2005, Nowa Dęba 2010) - Mistrzostwa Polski w chodzie na 50 kilometrów
złoto
(Podiebrady 2002, Bad Deutsch
Altenburg 2007, Dudince 2008) - Halowe Mistrzostwa Polski w chodzie na 5000 metrów
złoto
(Spała 2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2013) - Halowe Mistrzostwa Polski w chodzie na 5000 metrów
srebro
(Spała 1998, 2004)
W 2012 r. pan Grzegorz został ogłoszony międzynarodowym mistrzem
Niemiec w chodzie na 50 kilometrów.
Rekordy życiowe:
- chód na 10 km – 39:01 (2005, Zaniemyśl)
2. wynik w historii polskiej lekkoatletyki
- chód na 20 km – 1:20:50 (2010)
6. wynik w historii polskiej lekkoatletyki
- chód na 30 km – 2:15:38 (2004, Lugano)
- chód na 50 km – 3:42:24 (2010, Barcelona)
3. wynik w historii polskiej lekkoatletyki
W 2010 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi
za zdobycie vice- mistrzostwa Pucharu Europy
Pan Grzegorz: „Potrafi iść szybciej, niż niejeden chciałby biec”... pokazał nam, czym charakteryzuje się jego dyscyplina sportowa a także technikę szybkiego chodu. To okazało się naprawdę trudną sztuką! Wiele emocji naszym przedszkolakom dostarczyły MEDALE, które mogliśmy oglądać i podziwiać! To bardzo cenna pamiątka- efekt ciężkiej pracy, wielu wyrzeczeń i nagroda!
Sport jest wielką przygodą, uczy wytrwałości w dążeniu do celu, przestrzegania zasad fair play, dyscypliny, konsekwencji, a także tego, jak radzić sobie z przegraną. Daje możliwość rozwoju, poznania swoich możliwości i ograniczeń, wielką satysfakcję z reprezentowania Naszego Kraju na zawodach i igrzyskach, a także satysfakcję ze zdobycia medalu, poznania podczas wyjazdów innych krajów, kultur, poznania wielu ciekawych i wartościowych osób.
Pan Grzegorz zaraża swoją pasją dorosłych a także dzieci.
Jest dla nas prawdziwym wzorem do naśladowania!
Trenujemy chód sportowy
ZAJĘCIA RUCHOWE Źródło: Myloview.pl
"Sport to zdrowie! Każdy wie.
Chcesz być zdrowy? Ruszaj się!
MAJ 2023
To już trzeci miesiąć realizacji projektu ZAWSZE W DRODZE ZE SPORTEM. DZIECIAKI NIE BOJĄ SIĘ TRENINGU. W maju dzieci brały udział w następujących aktywnościach:
GIMNASTYKA PORANNA Źródło: Freepik
"Już przedszkolak o tym wie:
gimnastyką zacznij dzień!"
PICIE WODY MINERALNEJ Źródło: Redro
"Jeszcze jedna ważna sprawa:
Picie wody to podstawa!"
MAJOWE WYZWANIA PRZEDSZKOLAKÓW
"Dobry to pomysł - WYZWANIA MAJOWE
Robisz codziennie - nawyki gotowe!"
1. Porozmawiaj z przyjacielem
2. Poćwicz odbijanie piłki
3. Posłuchaj muzyki
4. przygotuj zdrowy posiłek w domu
5. Pij więcej wody
6. Zrób 5 pajacyków
7. Wyjdź na spacer
8. Uśmiechnij się
9. Poczytaj książkę
10. Ćwicz jogę
11. Zrób gimnastykę poranną
12. Zagraj w grę podwórkową
13. Pokręć bioderkami
14. Zagraj w piłkę
15. Wypij herbatkę owocową
16. Idź na spacer
17. Zjedz kolorowe warzywo
18. Jedź na wycieczkę
19. Obserwuj przyrodę
20. Obejrzyj film przyrodniczy
Poćwicz odbijanie piłki
Przygotuj zdrowy posiłek w domu
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem
kulinarnych poczynań Naszych przedszkolaków wraz z rodzicami,
pomysłowości i wielkiego zaangażowania!
Wszystkie przepisy zostaną zebrane w KSIĄŻKĘ KUCHARSKĄ GR III
DZIĘKUJEMY :-)
KOPYTKA/ GOFRY Z OWOCAMI - Stasiu
OWIECZKI Z KALAFIORA NA SAŁACIE- Zosia
ZDROWA SAŁATKA / DOMOWA LEMONIADA- Ida
GRANOLA- Julcia
KOKTAJL- BOMBA WITAMINOWA- Olga
RYBKA ŚNIADANIOWA/ OWOCOWY PUCHAREK- Tymek
SMOOTHIE OWOCOWE- Natalka
LENIWE PIEROŻKI ZE SZPINAKIEM- Gosia
ZUPA KREM Z DYNI- Ania
SERDUSZKO Z JAJKA I PARÓWKI- Laura
PAELLA MIXTA- Kinga
NALEŚNIKI BURACZANE Z MUSEM Z GRUSZKI- Tomek
OWSIANKA Z MUSEM JABŁKOWYM/ KOKTAJL BANANOWO - TRUSKAWKOWY + ORZECHY - Madzia
SAŁATKA OWOCOWA- Diana
PLACUSZKI- PODPŁOMYKI- Misia
PLACUSZKI OWSIANE- Olga
MAKARON ZE SZPINAKIEM I SEREM FETA- Milenka
CHACZAPURI- Jasiu
MINIPIZZE Z CUKINI PALCE LIZAĆ- Wiktoria
ŚNIADANIE DINOZAUR- Karol
Pij wiecej wody
Zrób 5 pajacyków
Poczytaj książkę
Poćwicz jogę
Pokręć bioderkami
Wypij herbatkę owocową
Jedź na wycieczkę
Obserwuj przyrodę
Obejrzyj film przyrodniczy
Zjedz kolorowe warzywo
Zrób gimnastykę paranną
Zagraj w grę podwórkową
i... zadania zostały wykonane ;-)
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWY
"Wspólny turniej- świetna sprawa-
integracja i zabawa!"
SPOTKANIE Z OLIMPIJCZYKIEM - ZAJĘCIA SPORTOWE POD KIERUNKIEM MISTRZA SPORTU Źródło: iStock
"Mistrzem sportu zostać chcę!
Treningu nie boję się!"
„NASZ POLSKI OLIMPIJCZYK”- WYKONANIE LAPBOOKA
Źródło: Polski Komitet Olimpijski
"Olimpiada to wyzwanie.
Tylko Orły lecą na nie."
ZAJĘCIA RUCHOWE Źródło: Myloview.pl
"Sport to zdrowie! Każdy wie.
Chcesz być zdrowy? Ruszaj się!"
A kto chciałby zobaczyć, jak ćwiczymy aerobik przy tablicy multimedialnej, może kliknąć w link poniżej:
CZERWIEC 2023
Zakończenie projektu ZAWSZE W DRODZE ZE SPORTEM. DZIECIAKI NIE BOJĄ SIĘ TRENINGU.
PICIE WODY MINERALNEJ Źródło: Redro
"Jeszcze jedna ważna sprawa:
Picie wody to podstawa!"
DZIECIĘCA SZTAFETA DLA POKOJU W UKRAINIE I NA ŚWIECIE Źródło: Gov.pl
DZIECIĘCA SZTAFETA DLA POKOJU W UKRAINIE I NA ŚWIECIE
Spotkanie w Lasku Wolskim- Kopiec Piłsudskiego
PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIÓW, którzy brali udział w projekcie sportowym